Filmový výlet aneb na 4 dny karavanem do pohádek a filmů se vším všudy.

Publikováno:  27.01.2021

"Chjo, zase ty kopce! Chjo, zase ňákej hrad!" Klasická hláška předpubertálních dětí, které by raději seděli doma s tabletem v ruce. Abyste vzbudili jejich zájem, musíte přijít s něčím opravdu novým, s něčím co ty pecivály donutí zajímat se o to, kde vlastně jsou. Naše děti například milují české pohádky a já zase dění okolo filmu. A nápad byl na světě. Uděláme trip za filmovými lokacemi z natáčení známých filmů a pohádek. Tak třeba: Ať žijí duchové, Princezna ze mlejna, O perlové panně, Okresní přebor, trilogie Slunce, seno... , Babovřesky, Tři bratři, Pyšná princezna... Až jednou uvidí ta místa zase v televizi , jistě zavzpomínají na naši dovolenou.  Pokud nechcete trávit spoustu času plánováním, tak tady máte hotový 4denní výlet se vším, co potřebujete vědět. 

Přejít na celý článek

Hmotnosti v technickém průkazu - pochopte je jednou pro vždy!

Publikováno:  27.01.2021

Hned v úvodu zdůrazňuji, že všechno o čem budou následující řádky najdete v technickém průkazu vašeho vozidla. Samozřejmě tím myslím velký technický průkaz neboli VTP. Ve skutečnosti se tento dokument jmenuje “OSVĚDČENÍ O REGISTRACI VOZIDLA. ČÁST II.”

Nabízí se otázka, kam se ztratila “ČAST I”. Trochu paradoxně je to ten dokument, kterému jsme si zvykli říkat “malý technický průkaz” a máme ho většinou u sebe. Ti odvážnější to mají, přímo za stínítkem svého vozu. Alespoň, tím případným nenechavcům ušetří práci s paděláním :-).
Vraťme se ale k tomu velkému, kde jsou uvedeny detailní informace o vlastníkovi i o vozidle samotném. Je to tedy něco jako “rodný list”.

Přejít na celý článek

Zimní karavaning? Pár tipů, jak ho ve zdraví přežít!

Publikováno:  21.01.2021

Blízko u sjezdovky, “doma” jako v pokojíčku. Kempovat v zimě je prostě paráda. Musíte si ale dát pozor na pár věcí, aby se vám ta pohodička nezměnila v noční můru! Tak především se na zimní karavaning musíte dopředu trochu lépe připravit než v létě. Při nízkých teplotách dochází totiž k jevům, se kterými se v létě jen tak nesetkáte.

Pojďme si nyní říci, na co je potřeba myslet ještě než vyrazíte a jak zakempit v zimě aby bylo všechno v pohodě!

Přejít na celý článek

7 tipů pro udržitelné kempování s obytným vozem či karavanem nejen v době Covidu

Publikováno:  15.01.2021

Cestování s obytným vozem nebo s karavanem se v souvislosti s celosvětovou pandemií nového tipu koronaviru hodně změnilo. Předtím jsme byli zvyklí vyrazit na dovolenou jakýmkoliv směrem. Teď je ale většina evropských zemí pro turismus uzavřena. Alespoň pokud se nechceme podrobit alespoň PCR testům a nebo podstoupit různě dlouhou karanténu po příjezdu či odjezdu.

Přejít na celý článek

Noc v obytném voze na střeše Krušných hor

Publikováno:  14.01.2021

Krušné hory už nejsou tou zničenou krajinou, jak si je možná pamatuje generace dnešních čtyřicátníků. Jizvy po těžbě cínu a dalšího přírodního bohatství se pomalu zacelují. Turisté je také ještě zcela neobsadili, tak jako třeba Krkonoše. Přitom tady najdete tolik krásných míst, přírodních a kulturních památek i úchvatných výhledů do krajiny. Zapomeňte na torza suchých stromů, měsíční krajinu a vydejte se do Krušných hor objevovat a užít si romantiky.

Přejít na celý článek

Dárkové poukazy s osobním věnováním od TOP DOVČI

Publikováno:  27.11.2020

Znáte někoho ve svém okolí, kdo touží po cestování v obytném voze? A ještě se k tomu nerozhoupal? Můžete ho mírně popostrčit! Máme pro vás skvělý tip na vánoční dárek.

Přejít na celý článek

Jak je to s elektrikou?

Publikováno:  09.03.2020

Obytné vozy jsou malá domácnost na 4 kolech. Obytný vůz je vybaven vším, co potřebujete doma, jen ve zmenšené a převozní formě. Najdete zde elektřinu, vodu, záchod, sprchový kout, topení, postele a i takový obýváček :-). Většina obytných vozů má i tzv. garáž. Auto se tam nevejde, ale kola, nebo motorka ano. Vejde se tam i veškeré kempingové vybavení, jako nábytek, gril a také zásoby pitné vody a jídla. Tento článek není určen pro kempařské mazáky, ale pro ty, kteří se o dovolenou v obytném vozu zajímají, nemají zkušenosti a chtějí získat praktické informace a nikoliv podrobné detaily o fungování vozu. Přeci jen jsme půjčovna obytných vozů a je pro naše klienty důležité, aby věděli, co je na dovolené v obytném voze čeká.

Přejít na celý článek

S obytným vozem prožít vánoční Drážďany

Publikováno:  28.11.2019

Nastává čas vánoční, který nabízí spoustu vánočních akcí napříč celou Evropou. Není však potřeba cestovat nikterak daleko. Kousek za našimi hranicemi v hlavním městě Saska, Drážďanech, najdeme nejstarší vánoční veletrh v Německu Striezelmarkt. Drážďany ale nabízí více než jen nejstarší německý vánoční trh. Současně s tímto trhem můžete navštívit i Tradiční vánoční trh u kostela Frauenkirche či 8 dalších menších. Díky rozlehlosti trhů se přímo nabízí si tuto atmosféru vychutnat a na to vám jeden den stačit nebude. Pokud jste ještě nezazimovali své miláčky na čtyřech kolech, využijte několika Stellplatzů téměř v centru města a vyražte nasávat vánoční atmosféru v německém stylu. Dáme vám pár rad na cestu.

Přejít na celý článek

Elektro koloběžka XIAOMI MI ELECTRIC SCOOTER 2

Publikováno:  13.04.2019

Nabídka přslušenství, které si můžete přiobjednat k obytnému nebo jinému vozu se opět rozrostla! Tentokrát se jedná o populární elektro koloběžku od firmy XIAOMI. Koloběžku oceníte zvlášť pokud budete kempovat delší dobu na jednom místě. Můžete s ní dojet například každé ráno rodině pro čerstvé pečivo k místnímu pekaři. Dojezd na jedno nabití je až 30 km! Koloběžka váží 12 kg. Objednat si však můžete maximálně 3 ks! Pokud vás zajímají další podrobnosti i této koloběžce čtěte dále.

Přejít na celý článek

Aby byl váš zážitek z dovolené v obytném voze ještě silnější, nezapomeňte si přibalit užitečné příslušenství!

Publikováno:  31.03.2019

Pokud si chcete vaši dovolenou v obytném voze opravdu užít, nezapomeňte si k pronájmu přiobjednat také něco z našeho bohatého příslušenství. V tomto příspěvku se podrobně podíváme na to, co si můžete přiobjednat a také na to proč byste to měli udělat. Jednotlivé položky z našeho seznamu si postupně představíme a povíme si jak a k čemu se používají.

Přejít na celý článek

Plánování dovolené obytkou

Publikováno:  07.03.2019

V tomto krátkém článku se snažíme odpovědět na základní otázky týkající se přípravy vaší dovolené v obytném voze. Informace oceníte zvlášť pokud jedete s obytkou úplně poprvé. Předem je samozřejmě dobré vědět co je už ve voze připraveno a vyhnout se tak "zdvojování" věcí. Přecejen doložnost bývá do 500 kilo a každé kilo se počítá :-)

Přejít na celý článek

Termální lázně Pápa - Camping Pápa

Publikováno:  07.03.2019

Camping Pápa  je jedním z nejmodernějších kempů v Evropě vůbec.

V časopisu CARAVANING byl Thermal Camping Papa v edici 08/2017 na 2.místě 10 nejlepších kempů v Evropě . Thermal Camping Pápa byl oceněn v roce 2018 s nejvyšším oceněním „Nejlepší místo v Maďarsku.“ Kemp nabízí aktivity pro mladé rodiny nebo rodiny s domácím mazlíčkem.

Přejít na celý článek