S obytným vozem prožít vánoční Drážďany

Publikováno:  28.11.2019
S obytným vozem prožít vánoční Drážďany

Nastává čas vánoční, který nabízí spoustu vánočních akcí napříč celou Evropou. Není však potřeba cestovat nikterak daleko. Kousek za našimi hranicemi v hlavním městě Saska, Drážďanech, najdeme nejstarší vánoční veletrh v Německu Striezelmarkt. Drážďany ale nabízí více než jen nejstarší německý vánoční trh. Současně s tímto trhem můžete navštívit i Tradiční vánoční trh u kostela Frauenkirche či 8 dalších menších. Díky rozlehlosti trhů se přímo nabízí si tuto atmosféru vychutnat a na to vám jeden den stačit nebude. Pokud jste ještě nezazimovali své miláčky na čtyřech kolech, využijte několika Stellplatzů téměř v centru města a vyražte nasávat vánoční atmosféru v německém stylu. Dáme vám pár rad na cestu.

585. Vánoční trh Štrýclmarkt 

Zahájení trhu 27. 11. a ukončení trhu 24. 12. 2019 na náměstí Altmarkt v Drážďanech
Nejstaršímu německému vánočnímu trhu, drážďanskému Štrýclmarktu (německy Striezelmarkt), je letos 585 let. Jednu z hlavních atrakcí a oblíbený fotomotiv vánočního trhu představuje 14,61 m vysoká krušnohorská stupňová pyramida. Štrýcl (německy Striezel), adventní pečivo a předchůdce dnešní drážďanské štoly »Dresdner Christstollen«, dal trhu jeho jméno již v pozdním středověku. Právě drážďanskou štolu budou obyvatelé Drážďan i hosté z celého světa oslavovat při tzv. Štolové slavnosti »Stollenfest«. Její 26. ročník se koná v sobotu o druhém adventním víkendu (7. prosince 2019). Slavnostně vyzdobené koňské spřežení, doprovázené průvodem s více jak 500 aktéry táhne vůz s několikatunovou obří štolou od Rezidenčního zámku historickým centrem až k pódiu na vánočním trhu Štrýclmarkt na náměstí Altmarkt. Tam bude gigantické pečivo nakrojeno 1,6 metrů dlouhým a 12 kilogramů vážícím štolovým nožem, rozporcováno a rozprodáno návštěvníkům slavnosti.
Více informací k programu naleznete zde, k dispozici je i Vánoční brožura zde

Místa k přenocování 

Nedaleko centra Drážďan najdeme hned 3 oficiální místa k přenocování - tzv. Stellplatzy. Doporučuji si předem zjistiti informace na jejich webových stránkách.

1) RV park - Sachsenplatz Dresden

https://wohnmobilstellplatz-dresden.de/

Johannstadt Käthe-Kollwitz-Ufer

01067 Dresden

- nelze dopředu rezervovat místo
- cena 12 Eur/24 hod, 5 Eur elektřina

 


2) Stellplatz Wiesentorstraße

https://apps.dresden.de/ords/f?p=1110:2:0::NO::P2_P_ID:417

+49 351 4967705

Wiesentorstraße, 01097 Dresden
Einfahrt von Große Meißner Straße

- 120 parkovacích míst
- možnost rezervace
- cena 15 Eur/24 hod


3) Wohnmobilstellplatz - Am Blüherpark - Dresden

https://www.wohnmobil-dresden.de/

tel. (0351) 4859900

Wohnmobilstellplatz am Blüherpark
Zinzendorfstr. 1
01069 Dresden

- nelze dopředu rezervovat místo
- cena 15 Eur/24 hod, 1,5 Eur/ za jednotlivou službu (elektřina, voda, špinavá voda)
- možnost hotelových služeb cca 2 minuty chůze


Šťastnou cestu!

Vaše TOP DOVČA

 

Autor: Zdeněk Kompert - ahoj@topdovca.cz